sk en de
  
Počet osôb  
Dátum príchodu  
Dátum odchodu  

 

 

Ak chcete byt informovaný o aktuálnych akciových ponukách a novinkách hotela Čingov * * *, zaregistrujte si svoj e-mail:Letná sezóna

Poznávanie pamiatok a histórie

Hotel Čingov * * * má veľmi výhodnú polohu - v blízkom okolí sú bohaté možnosti turistiky, kúpania, poznávania pamiatok a histórie spišského a podtatranského regiónu, Zamaguria a Gemera a tiež ostatných voľnočasových aktivít.

Spiš je aj neobvykle bohatou klenotnicou umelecko-historických pamiatok. Vzácne pamiatky sa nachádzajú takmer v každej dedine a turista, ak chce vidieť viaceré pamiatky svetovej úrovne nemusí prejsť ani 100 km. Hodnota a bohatstvo pamiatok sa navonok odráža v tom, že na Spiši sa nachádzajú pamiatky zapísané do Zoznamu svetových prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO (Spišský hrad, Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, Žehra, Dobšinská ľadová jaskyňa, že sú tu pamiatky evidované ako národné kultúrne pamiatky: Dielo Majstra Pavla z Levoče a chrám sv.Jakuba v Levoči, Spišský hrad, kežmarské evanjelické lýceum a artikulárny kostol múzeum v Krompachoch, kostolík v Žehre. Takmer polovica z mestských pamiatkových rezervácií Slovenska je na Spiši: Levoča, Kežmarok, Spišská Kapitula, Spišská Sobota. O množstve iných pamiatok najmä gotickej a renesančnej architektúry, sochárstva, nástenného i tabuľového maliarstva, ale aj zlatníctva a ostatného umeleckého remesla ani nehovoriac.

V meste Spišská Nová Ves je rímsko-katolícky farský kostol z polovice 14.storočia s najvyššou vežou na Slovensku (87m), klasický evanjelický kostol z konca 18.storočia, meštianske a remeselnícke domy na najväčšom šošovkovitom námestí na Slovensku, klasistická budova radnice, secesná budova Reduty z prelomu 19. a 20. storočia - sídlo Spišského divadla, provinčný dom z roku 1763 - sídlo Spišského múzea.

Neďaleko Spišskej Novej Vsi v nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline, národná kultúrna pamiatka, najväčší hrad v strednej Európe, Spišský hrad. Len zo samotného hradu uvidíte jeho nádhernú polohu i krásnu architektúru, pre ktorú sa oplatí vynaložiť sily na výstup na hrad.

Turistika, cykloturistika, horolezectvo

Krásu Slovenského raja, Vysokých a Nízkych Tatier, Pienin môžete spoznať aj v rámci pešej turistiky alebo cykloturistiky. Vysokohorské túry do rôznych kútov Vysokých Tatier, niektorých unavia a pre niektorých budú príjemným relaxom.

Tomašovský výhľad v národnom parku Slovenský raj je nazývaný skalnatá galéria. Vďaka krásnemu scénerickému výhľadu na Prielom Hornádu a Vysoké Tatry je tento výhľad vyhľadávaným miestom v Slovenskom raji. Pre horolezcov je Tomašovský výhľad ideálnym miestom horolezeckého výcviku a horolezeckých závodov. Sokolia dolina je jedna z najdivokejších tiesňav Slovenského raja. Turisticky bola objavená ako jedna z posledných. Prechádza sa tu priamo popri vodopáde, vyše 80 m dlhou sústavou rebríkov, mostíkov a stúpačiek.

Červený Kláštor ponúka splav na drevených pltiach, adrenalínový rafting na gumených člnoch po rieke Dunajec.

Zaujímavým spestrením voľného času pre tých odvážnejších môžu byť vyhliadkové lety, paragliding, bungee jumping, Mountainboard, Summertubing. Množstvo zážitkov zažijete pri jazde na koni či jazde na kočoch s konským záprahom.

Ak túžite spoznať aj „podzemný svet“ v blízkosti sa nachádza Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody, Važecká jaskyňa, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa...

Po celodennom výlete si doprajte relax vo wellness centre nášho hotela a krytom bazéne s teplou 31 oC vodou. Eukalyptická, soľná, parná, fínska sauna, vírivka (whirlpool jacuzzi), skvelé masáže či mnohé iné atrakcie Vám zaručia dokonalý relax a odpočinok.

Približne 20 km od Hotela Čingov * * * je termálne kúpalisko Aquacity Poprad. Je tam na výber z vnútorných a vonkajších bazénov, šmýkačiek, detských ihrísk, sáun, barov, kaviarní a reštaurácií. Teplota vody v bazénoch je od 27 oC do 38 oC.

Približne 15 km od Hotela Čingov * * * je termálne kúpalisko Vrbov. V areáli termálneho kúpaliska sa nachádza niekoľko bazénov z termálnou vodou. Teplota vody v bazénoch je od 26 oC do 38 oC. Táto minerálna voda má blahodarné účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a srdcovocievny systém.

© CMS by K_Corp s.r.o. 2005 - 2008 | Hosting by K_Corp | 837923